Krajské integrované centrum nakládání s odpady - Dotace pro třídící linku ještě není jistá

Přeskočit na menu

Napsali o nás

Dotace pro třídící linku ještě není jistá

23. června 2011

Velká moderní linka, která by separovaný odpad od obyvatel dále třídila pomocí optických čidel. Její stavbu chystá ostravská společnost OZO ve svém areálu. Třídicí linka by měla sloužit jako doplněk plánované krajské spalovny v Karviné. O chystané stavbě linky společnost informovala právě před rokem.

Linka má podle plánů sloužit nejen Ostravě, dotřiďovat by se na ní měl odpad i z dalších měst v kraji, která chtějí spalovnu postavit. Zpracovávat bude výhradně odpad, který se k ní sveze jen z kontejnerů na separovaný sběr. Například plasty ze žlutého kontejneru se musejí ještě dále dotřídit, z těch zbytkových se vyrábí ještě náhradní palivo pro cementárny.

Jak to s chystanou investicí vypadá v současnosti?

„Jednání o dotaci na Státním fondu životního prostředí stále probíhají. Jestliže bude schválena, nová linka bude velká a automatizovaná. Jestli ne, bude skromnější. V každém případě nahradí některé stávající technologie, které už zaostávají,“ sdělila mluvčí společnosti OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

Podle Karasové zatím společnost nemá informace o tom, kdy bude mít k dispozici rozhodnutí Státního fondu životního prostředí. „Až rozhodnutí padne, budeme o výsledku informovat,“ dodala.

Pro přepravu separovaného odpadu k dalšímu dotřídění do Ostravy by se měly využívat překládací stanice, které se mají v rámci krajského projektu vybudovat. Dotřiďovací linku má i spalovna v Brně, ta ale stojí hned v jejím sousedství.

Iva Havlíčková

Zdroj: Moravskoslezský deník

<< zpět

Podmenu


Hlavní menu