Krajské integrované centrum nakládání s odpady - Havířované stále více třídí odpad

Přeskočit na menu

Napsali o nás

Havířované stále více třídí odpad

1. leden 2012

Podle údajů výše jmenované společnosti vzrostlo v Havířově meziročně množství vytříděného odpadu na devět procent. Loni to bylo přitom jen procent sedm.

Efektivita třídění je posuzována podle vytříděného množství odpadu na jednoho obyvatele v daném roce. „Zatímco v roce 2009 jsme v Havířově třídili v průměru ročně 17,4 kilogramu odpadu na jednoho obyvatele, tak v roce 2011 průměrná výtěžnost vzrostla na 25,9 kilogramu,“ upřesnil informace náměstek primátora Petr Smrček.

Meziroční nárůst vytříděného odpadu tak činí devětačtyřicet procent. Celorepublikový průměr výtěžnosti se ale pohybuje kolem sedmatřiceti kilogramů na občana a rok. „Z toho vyplývá, že v této oblasti stále máme ve městě velké rezervy,“ dodal Smrček.

Společnost EKO-KOM poskytla městu Havířov v roce 2009 prvních sto čtyřicet čtyři nádob na tříděný odpad a loni dalších devadesát kusů.

„V roce 2011 se vzájemná spolupráce se společností EKO-KOM, Moravskoslezským krajem a také Agenturou pro regionální rozvoj MS kraje projevila tím, že město získalo dalších sto sedmdesát kusů nádob na obnovu i rozšíření stanovišť separačních nádob. Navíc byly do sedmi set havířovských domácností dodány speciální tašky na třídění odpadu,“ dodala mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

Libor Pristáš

Zdroj: Havířovský deník

<< zpět

Podmenu


Hlavní menu