Krajské integrované centrum nakládání s odpady - Kam s tím pytlem, táže se pistolník z kampaně za třídění odpadu

Přeskočit na menu

Napsali o nás

Kam s tím pytlem, táže se pistolník z kampaně za třídění odpadu

2. září 2011

Divoký západ jako vyšitý, do osady vjíždí záhadný cizinec s neméně záhadným vakem na koňském hřbetě. "Kam s tím pytlem, starouši?" táže se ho šéf pistolníků a odhodí lahev od whisky do zvířeného prachu. "Možná chceš tu lahev zvednout," odtuší cizinec.

"To tu nikdo nedělá. Tady platěj' jiný pravidla. Moje pravidla!" dí desperát, tasí kolt a před saloonem se rozezní štěkot pistolí.

Tak vypadá šestiminutový western v režii Jana Těšitele Jeden statečný, jenž je zatím k vidění pouze na internetu. Ale snad prorazí i do kin v podobě předfilmu – stejně jako jeho následníci, další žánrové miniatury z filmové kampaně za třídění odpadu. "Na podporu recyklace přichází i recyklace žánrů," vysvětluje producent Vratislav Šlajer, že vždy po čtrnácti dnech přibudou další vtipné skeče známých režisérů, spojené vždy s jinou žánrovou legendou světové kinematografie.

Už v pondělí se tak na internetu objeví gangsterka Třídilové, kterou natočil Miroslav Ondruš, tvůrce hvězdně obsazeného celovečerního "thrilleru bez přívlastků" jménem Vendeta, který slibuje být jedním z hitů listopadových kin.

Nositelé Českých lvů

Třetí přijde na řadu žánr bojových filmů kung-fu: Petr Zahrádka nazval svůj příspěvek Čtyři kontejnery Šaolinu. Katarina Šulajová vtěsná odpadky do romantické komedie a Radim Špaček, který s Pouty kraloval Českým lvům, si s ekologickou látkou zažertuje ve stylu temného žánru zvaného film noir. Mimochodem hlavní představitel Pout herec Ondřej Malý, rovněž nositel Českého lva, si zahrál jednoho z tří banditů, kterým v roli Jednoho statečného čelí Tomáš Měcháček, známý vedle několika seriálů například z Protektora.

Měcháček coby hlavní "klaďas" prochází všemi příběhy – ve zběsilé akční gangsterce Třídilové třeba potká krvavého šéfa mafie v podání Jiřího Ornesta, obřího zabijáka neboli Norberta Lichého, ale také policisty nebo krásné nahé slečny. A do asijských chvatů jej coby evropského žáka zasvětí Robert Nebřenský neboli starý mistr kung-fu, který se při natáčení vznášel na drátech tři metry nad zemí. "Celý kung-fu film bude v čínštině, s jednohlasým překladem jako na pašovaných kazetách z 80. let a s hlasem Ondřeje Hejmy, který je tehdy vážně daboval," směje se Šlajer.

Vtipné minipříběhy by na podzim mohly přijít i na velká plátna, předběžně už se o tom jedná. Musí se jen vyřešit autorská práva.

Mirka Spáčilová

Zdroj: iDnes.cz

<< zpět

Podmenu


Hlavní menu