Krajské integrované centrum nakládání s odpady - Pohled do českých popelnic: vesnice třídí, měšťáci vyhazují jídlo

Přeskočit na menu

Napsali o nás

Odpadová výuka v Ostravě slaví desátiny

4. březen 2013

Ostrava – Jak správně třídit odpad? Na tuto otázku už deset let odpovídá vzdělávací středisko městské společnosti OZO Ostrava v Kunčicích. Centrum odpadové výuky, kterým prošlo více než pětasedmdesát tisíc žáků a studentů, dnes oslavilo desáté výročí.

Výukový program centra si dnes vyzkoušela i devítiletá Karolína Heráková ze základní školy v Ostravě Michálkovicích. „Moc se mi to líbilo. Je to tady pěkné. Nejvíce mě bavily hry, které jsme hráli se spolužáky," řekla s úsměvem školačka.

Původně středisko navštěvovali jen žáci pátých až osmých tříd.

„To se ale brzy změnilo. Dnes nabízíme programy pro všechny děti od třetích tříd až po dospělé studenty vysokých škol," upozornila tisková mluvčí a vedoucí centra Vladimíra Karasová. Doplnila, že by ráda vyhověla také mateřským školám. „Mezi nimi je o naše centrum velký zájem," uvedla Karasová.

Poslední novinkou centra je nahrazení exkurzí výukovým filmem s názvem Cesta odpadu. Ten je natočený 3D technologiemi. Podle ředitele OZO Ostrava Karla Beldy to bylo především kvůli bezpečnosti návštěvníků. „Je pravdou, že neucítí pachy a neuvidí skutečné množství odpadků. Je to ale v zájmu jejich bezpečnosti," řekl na závěr Belda.

Martina Koziolová

Zdroj: Moravskoslezský deník

<< zpět

Podmenu


Hlavní menu