Krajské integrované centrum nakládání s odpady - Znečištěné ovzduší ve Slezsku

Přeskočit na menu

Napsali o nás

Znečištěné ovzduší ve Slezsku

15. prosinec 2009

Třinec – Odborníci především z Moravskoslezského kraje a sousedního polského Slezského vojvodství se tento týden při společném jednání shodli na obecně špatné kvalitě ovzduší v oblasti Slezské pánve a na potřebě pokračovat v zahájené česko-polské spolupráci odborníků a institucí při ochraně ovzduší.

„Konference prezentovala také potřebu implementovat předpisy EU do národních legislativ obou zemí s důrazem na snižování emisí vypouštěných do ovzduší. Těžiště témat spočívalo i v představení a jejich realizace zejména u velkých podniků v MSK, např. Třineckých železáren, ArcelorMittal Ostrava, Dalkia ČR a dalších,“ sdělila tisková mluvčí MSK Šárka Vlčková.

V návaznosti na související problematiku energetického využívání komunálního odpadů se hovořilo o jednom z nejdiskutovanějších témat po obou stranách společné hranice – projektu MSK a pěti statutárních měst kraje (Ostrava, Karviná, Frýdek- Místek, Opava a Havířov) s názvem KIC – Krajské integrované centrum využívání komunálních odpadů v MSK. Jeho hlavní součástí má být energetický zdroj na využití zbytkové směsi komunálního odpadu – veřejnosti nazývaný spalovna.

Tato teorie byla potvrzena odborníkem z Polska, který zhodnotil dokumentaci záměru KIC z pohledu platné tamní legislativy životního prostředí jako bezproblémovou – pokud budou dodrženy nejlepší dostupné techniky. Rovněž zdůraznil potřebu výstavby nejméně tří zařízení pro energetické využívání komunálních odpadů na území Slezského vojvodství.

ca

Zdroj: Haló noviny

<< zpět

Podmenu


Hlavní menu